08.11.2022

Prof. Dr. Yıldırım: Efendimize en çok yardımcı olanlar imanlı ve eğitimli gençlerdi

Ağrı İl Müftülüğünce düzenlenen söyleşi programında gençlerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım, " İslam ahlakını yayma konusunda Resûlullah Efendimize en çok yardımcı olanlar imanlı ve eğitimli gençlerdi." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din işleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Enbiya Yıldırım, Ağrı İl Müftülüğünce düzenlenen söyleşi programlarında gençlerle buluştu.

Diyanet Gençlik Merkezinde ve İshak Paşa KYK Yurdu’nda gençlere bazı tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Yıldırım, şunları kaydetti:

"Geleneği olmayan toplumlar geleceğini inşa edemez. Bizim bir geleneğimiz var bu gelenek Hanefilik, Şafiilik, Maturidilik ve Eş’ariliktir. Bizim kodlarımız bunlardır. Bizler özümüze dönerek bu gelenek ağacının varsa kuruyan dallarını keserek toprağını besleyecez ve gelecek nesillere taşıyacağız. İslam ahlakını yayma konusunda Resulullah Efendimize en çok yardımcı olanlar imanlı ve eğitimli gençlerdi. Bizlere düşende hadisleri ve ulemanın bize bıraktığı gelenekleri inkar etmeden çağın getirmiş olduğu problemlere çözümler getirerek bugünün uleması olmaktır."

Gençlerle bir arada olmanın sevincini yaşadıklarını belirten Ağrı İl Müftüsü Celal Büyük ise gençlerle buluşan Prof. Dr. Yıldırım'a teşekkür etti.

Program gençlerin sorularının cevaplanmasıyla son buldu.